Hoofdmenu
spel
regels
login
rankings
forum
subMenu1
intro
gamestats
FAQ
subMenu2
spelregels
kalender
puntentelling
renners
ploegen
subMenu3
algemeen
per wedstrijd
jaar
poule jaarranking
poules
renners
all-time
subMenu4
forum
subMenu5
2004
2005
2006
2007
2008
2009
2010
2011
2012
2013
2014
2015
subMenu6
overzicht
poule FAQ
ranking
jaarranking
subMenu9
paswoord vergeten?
registreer
Riders
page
<<
<
| 6 |
ID
Name
CQ
Pts
Team
Country
Age
Webpage on cqranking.com
432
HAMILTON Lucas
150
JAY
28
431
HAMILTON Christopher
150
DFP
29
430
QUINN Sean
151
EFE
24
429
MCLAY Daniel
151
ARK
32
428
NORSGAARD JØRGENSEN Mathias
152
MOV
27
427
TONELLI Alessandro
152
VBF
32
426
FINE Eddy
153
COF
27
425
TOLIO Alex
153
VBF
24
424
MASNADA Fausto
153
SOQ
31
423
MARTIN SANZ Gotzon
154
EUS
28
422
HALLER Marco
155
BOH
33
421
CHARMIG Anthon
157
AST
26
420
EL ARBAOUI Adil
157
???
29
419
KANTER Max
157
AST
27
418
TURNER Ben
158
IGD
25
417
LE GAC Olivier
158
GFC
31
416
ARNDT Nikias
158
TBV
33
415
BAIS Davide
159
PTK
26
414
BERRADE FERNANDEZ Urko
159
EKP
27
413
STITES Tyler
159
PEC
26
412
GAMPER Patrick
159
BOH
27
411
SCHACHMANN Maximilian
159
BOH
30
410
VAN DEN BROEK Frank
160
DFP
24
409
RUTSCH Jonas
160
EFE
26
408
OURSELIN Paul
160
TEN
30
407
MEURISSE Xandro
160
ADC
32
406
RICCITELLO Matthew
161
IPT
22
405
MARCELLUSI Martin
161
VBF
24
404
ORAM James
161
???
31
403
BUDZINSKI Marcin
162
MSP
26
402
BOUCHARD Geoffrey
162
DAT
32
401
DIAZ GALLEGO Jose Manuel
162
BBH
29
400
CHRISTOPHERSEN Cedrik Bakke
163
TDT
23
399
BARONCINI Filippo
163
UAD
24
398
FUGLSANG Jakob
163
IPT
39
397
WANDAHL Frederik
164
BOH
23
396
GHYS Robbe
164
ADC
27
395
EARLE Nathan
164
JCL
36
394
SCHULTZ Nicholas
165
IPT
30
393
GUERIN Alexis
165
GDM
32
392
PÖSTLBERGER Lukas
165
???
32
391
OSBORNE Jason
166
ADC
30
390
BALDACCINI Davide
166
COR
26
389
RAILEANU Cristian
166
???
31
388
GREGAARD WILSLY Jonas
167
LTD
28
387
SAGAN Peter
167
RBB
34
386
SHAW James
168
EFE
28
385
HONORE Mikkel Frølich
169
EFE
27
384
HAMZA Yacine
169
MAD
27
383
OLIVEIRA Rui Filipe Alves
169
UAD
28
382
ALLEGAERT Piet
169
COF
29
381
DYBALL Benjamin
169
VCH
35
380
GLOAG Thomas
171
TVL
23
379
CARDIS Romain
171
AUB
32
378
ZUKOWSKY Nickolas
172
Q36
26
377
OKA Atsushi
172
JCL
29
376
BANASZEK Norbert
174
MSP
27
375
PASQUALON Andrea
174
TBV
36
374
MIHKELS Madis
175
IWA
21
373
MAGLI Filippo
175
VBF
25
372
EIKING Odd Christian
175
???
30
371
BIZKARRA ETXEGIBEL Mikel
175
EUS
35
370
LAMPERTI Luke
176
SOQ
22
369
GARCIA PIERNA Raul
176
ARK
23
368
PIGANZOLI Davide
177
PTK
22
367
VAN UDEN Casper
177
DFP
23
366
HOOLE Daan
177
LTK
25
365
GATE Aaron
177
BBH
34
364
TIZZA Marco
178
BWB
32
363
GLIVAR Gal
179
UGZ
22
362
JUARISTI ARRIETA Txomin
181
EUS
29
361
LECERF William Junior
182
SOQ
22
360
DE BOD Stefan
182
EFE
28
359
MAESTRI Mirco
182
PTK
33
358
DENNIS Rohan
182
???
34
357
ZEITS Andrey
183
???
38
356
JEGAT Jordan
184
TEN
25
355
TEUGELS Lennert
184
BWB
31
354
PICCOLI James
185
???
33
353
BUSATTO Francesco
186
IWA
22
352
LAURANCE Axel
187
ADC
23
351
SBARAGLI Kristian
187
COR
34
350
BOASSON HAGEN Edvald
187
???
37
349
GENIETS Kévin
189
GFC
27
348
MARECZKO Jakub
189
COR
30
347
POZZOVIVO Domenico
189
???
42
346
CANAL BLANCO Carlos
190
MOV
23
345
FEDELI Alessandro
191
???
28
344
KIRSCH Alex
191
LTK
32
343
MOREY Drew
193
KIN
28
342
STEWART Mark
193
COR
29
341
HOULE Hugo
193
IPT
34
340
TAARAMÄE Rein
194
IWA
37
339
MÄDER Gino
197
???
27
338
FOSS Tobias Svendsen
197
IGD
27
337
SEGAERT Alec
198
LTD
21
336
KNOX James
198
SOQ
29
335
SOSA CUERVO Ivan Ramiro
199
MOV
27
334
CURRIE Logan
200
LTD
23
333
GEBREIGZABHIER Amanuel Werkilul
200
???
30
332
KUZMIN Anton
201
AST
28
331
CASTRILLO ZAPATER Pablo
202
EKP
23
330
BOU COMPANY Joan
203
EUS
27
329
GUERNALEC Thibault
204
ARK
27
328
VAN ENGELEN Adne
204
ROI
31
327
MEIJERS Jeroen
204
VSC
31
326
LOPEZ CARAVACA Jordi
205
EKP
26
325
SCHELLING Ide
206
AST
26
324
BUDYAK Anatoliy
206
???
29
323
VANSEVENANT Mauri
207
SOQ
25
322
BRAMBILLA Gianluca
207
Q36
37
321
SAFARZADEH Saeid
209
???
39
320
BARRENETXEA GOLZARRI Jon
210
MOV
24
319
DE PLUS Laurens
210
IGD
29
318
LEITAO Iuri Gabriel Dantas
212
CJR
26
317
TOUPALIK Adam
212
TDT
28
316
HERMANS Ben
212
COF
38
315
CARSTENSEN Lucas
213
ROI
30
314
OLIVEIRA Ivo Emanuel Alves
214
UAD
28
313
LEMMEN Bart
215
TVL
29
312
BARTA William
215
MOV
28
311
DE BONDT Dries
215
DAT
33
310
NEILANDS Krists
216
IPT
30
309
OLIVEIRA Nelson Filipe Santos Simoes
216
MOV
35
308
PELLIZZARI Giulio
217
VBF
21
307
BARRE Louis
217
ARK
24
306
RENARD Alexis
217
COF
25
305
BADILATTI Matteo
217
Q36
32
304
SIMMONS Quinn
218
LTK
23
303
FISHER-BLACK Finn
218
UAD
23
302
MARUKHIN Daniil
221
AST
25
301
SWIFT Connor
222
IGD
29
300
BOUWMAN Koen
222
TVL
31
299
BATTISTELLA Samuele
224
AST
26
298
ED DOGHMY Achraf
225
???
25
297
HERREGODTS Rune
227
IWA
26
296
PRADES REVERTER Benjami
227
???
41
295
WALLIN Rasmus Bøgh
228
UXM
28
294
DOULL Owain
228
EFE
31
293
BONNEU Kamiel
229
TFB
25
292
GALLOPIN Tony
229
???
36
291
BREGNHØJ Mathias
231
GCT
29
290
FIORELLI Filippo
231
VBF
30
289
WATSON Samuel
232
GFC
23
288
ALEOTTI Giovanni
234
BOH
25
287
MÜHLBERGER Gregor
235
MOV
30
286
BATSAIKHAN Tegshbayar
236
ROI
26
285
DEWULF Stan
236
DAT
27
284
VAN DE PAAR Jarne
237
LTD
24
283
STÜSSI Colin
237
VBG
31
282
FAGUNDEZ LIMA Antonio Eric
239
BBH
26
281
BERNARD Julien
241
LTK
32
280
HERMANS Quinten
242
ADC
29
279
BYSTRØM Sven Erik
242
GFC
32
278
MOLLEMA Bauke
242
LTK
38
277
CRAS Steff
243
TEN
28
276
COSTIOU Ewen
246
ARK
22
275
BALLERINI Davide
246
AST
30
274
TESFATSION Natnael Ocbit
247
LTK
25
273
ANIOLKOWSKI Stanislaw
248
COF
27
272
FRISON Frederik
248
Q36
32
271
LUND ANDRESEN Tobias
249
DFP
22
270
PRODHOMME Nicolas
249
DAT
27
269
CAMPENAERTS Victor
249
LTD
33
268
IZAGIRRE INSAUSTI Gorka
249
COF
37
267
STEINHAUSER Georg
250
EFE
23
266
PEÑA JIMENEZ Jesus David
250
JAY
24
265
SHEEHAN Riley
251
IPT
24
264
VAN TRICHT Stan
255
ADC
25
263
VERMEERSCH Gianni
256
ADC
32
262
CALMEJANE Lilian
260
IWA
32
261
VACEK Mathias
262
LTK
22
260
MARIT Arne
262
IWA
25
259
BERNAL GOMEZ Egan Arley
262
IGD
27
258
MAYRHOFER Marius
264
TUD
24
257
ROCHAS Rémy
264
GFC
28
256
MEINTJES Louis
264
IWA
32
255
MEZGEC Luka
265
JAY
36
254
URAN URAN Rigoberto
265
EFE
37
253
SANCHEZ MAYO Pelayo
266
MOV
24
252
VAN AVERMAET Greg
270
???
39
251
TAMINIAUX Lionel
271
LTD
28
250
HOFSTETTER Hugo
271
IPT
30
249
SEPULVEDA Eduardo
271
LTD
33
248
PEDERSEN Casper Phillip
275
SOQ
28
247
BENNETT George
275
IPT
34
246
LOUVEL Matis
276
ARK
25
245
MARTINEZ POVEDA Daniel Felipe
279
BOH
28
244
EINHORN Itamar
280
IPT
27
243
LATOUR Pierre
280
TEN
31
242
VAN DIJKE Tim
282
TVL
24
241
TEJADA CANACUE Harold Alfonso
282
AST
27
240
CALZONI Walter
283
Q36
23
239
ARENSMAN Thymen
283
IGD
25
238
BEULLENS Cédric
283
LTD
27
237
VANMARCKE Sep
283
???
36
236
BERWICK Sebastian
284
CJR
25
235
VOISARD Yannis
284
TUD
26
234
TESSON Jason
287
TEN
26
233
SERRANO RODRIGUEZ Gonzalo
287
MOV
30
232
VIVIANI Elia
289
IGD
35
231
ASKEY Lewis
291
GFC
23
230
EENKHOORN Pascal
292
LTD
27
229
SOUPE Geoffrey
292
TEN
36
228
DENZ Nico
294
BOH
30
227
TRAEEN Torstein
295
TBV
29
226
HARPER Chris
296
JAY
30
225
BISSEGGER Stefan
297
EFE
26
224
LIPOWITZ Florian
298
BOH
24
223
WRIGHT Fred
298
TBV
25
222
VAN HOOYDONCK Nathan
298
???
29
221
ONLEY Oscar
302
DFP
22
220
BENNETT Sam
302
DAT
34
219
PAGE Hugo
303
IWA
23
218
NYS Thibau
305
LTK
22
217
TURGIS Anthony
306
TEN
30
216
BAUHAUS Phil
306
TBV
30
215
HAGENES Per Strand
308
TVL
21
214
BAX Sjoerd
308
UAD
28
213
DAINESE Alberto
313
TUD
26
212
SENECHAL Florian
316
ARK
31
211
CHAVES RUBIO Jhoan Esteban
316
EFE
34
210
PETERS Nans
319
DAT
30
209
MONIQUET Sylvain
320
LTD
26
208
ZANONCELLO Enrico
322
VBF
27
207
SAINBAYAR Jambaljamts
322
BBH
28
206
DINHAM Matthew
323
DFP
24
205
ACKERMANN Pascal
323
IPT
30
204
KELDERMAN Wilco
324
TVL
33
203
CASTROVIEJO NICOLAS Jonathan
324
IGD
37
202
CARR Simon
325
EFE
26
201
OTRUBA Jakub
329
ATT
26
200
GOOSSENS Kobe
329
IWA
28
199
KIELICH Timo
334
ADC
25
198
SOBRERO Matteo
334
BOH
27
197
VADER Milan
336
TVL
28
196
JACKSON George
336
BBH
24
195
DVERSNES Fredrik
336
UXM
27
194
SCARONI Christian
337
AST
27
193
EEKHOFF Nils
337
DFP
26
192
TOWNSEND Rory
339
Q36
29
191
CHAMPOUSSIN Clément
340
ARK
26
190
PLAPP Lucas
341
JAY
24
189
HOWSON Damien
341
Q36
32
188
TIBERI Antonio
347
TBV
23
187
SEVILLA RIVERA Oscar Miguel
347
MED
48
186
DONOVAN Mark
349
Q36
25
185
SOLER GIMENEZ Marc
349
UAD
31
184
BETTIOL Alberto
349
EFE
31
183
GESBERT Elie
350
ARK
29
182
DUJARDIN Sandy
352
TEN
27
181
VENDRAME Andrea
352
DAT
30
180
NARVAEZ PRADO Jhonatan Manuel
353
IGD
27
179
AULAR SANABRIA Orluis Alberto
354
CJR
28
178
VAN MOER Brent
355
LTD
26
177
CAVENDISH Mark
355
AST
39
176
DEGENKOLB John
356
DFP
35
175
GODON Dorian
357
DAT
28
174
VAN ASBROECK Tom
362
IPT
34
173
MOLARD Rudy
363
GFC
35
172
BERTHET Clément
364
DAT
27
171
STORER Michael
364
TUD
27
170
GAVIRIA RENDON Fernando
366
MOV
30
169
BUCHMANN Emanuel
366
BOH
32
168
GARCIA CORTINA Ivan
367
MOV
29
167
WILLIAMS Stephen
369
IPT
28
166
KONRAD Patrick
369
LTK
33
165
GUERREIRO Ruben Antonio Almeida
372
MOV
30
164
DUPONT Timothy
375
TIS
37
163
PITHIE Laurence
378
GFC
22
162
CLARKE Simon
378
IPT
38
161
ALBANESE Vincenzo
380
ARK
28
160
VENTURINI Clément
380
ARK
31
159
FERRON Valentin
381
TEN
26
158
BOL Cees
381
AST
29
157
POOLE Max
382
DFP
21
156
VAN GESTEL Dries
382
TEN
30
155
WALSCHEID Maximilian
383
JAY
31
154
CATTANEO Mattia
383
SOQ
34
153
TEUNS Dylan
384
IPT
32
152
LEKNESSUND Andreas
385
UXM
25
151
NIZZOLO Giacomo
387
Q36
35
150
ARMIRAIL Bruno
391
DAT
30
149
BIERMANS Jenthe
393
ARK
29
148
TULETT Ben
398
TVL
23
147
PEREZ Anthony
398
COF
33
146
VERMAERKE Kevin
400
DFP
24
145
CEPEDA ORTIZ Jefferson Alexander
408
EFE
26
144
FORTUNATO Lorenzo
408
AST
28
143
DUNBAR Edward
413
JAY
28
142
BARGUIL Warren
421
DFP
33
141
VAN BAARLE Dylan
423
TVL
32
140
VAN EETVELT Lennert
437
LTD
23
139
LOPEZ MORENO Miguel Angel
440
???
30
138
CARTHY Hugh
440
EFE
30
137
POLITT Nils
442
UAD
30
136
THEUNS Edward
443
LTK
33
135
MOZZATO Luca
444
ARK
26
134
BURGAUDEAU Mathieu
445
TEN
26
133
MAJKA Rafal
445
UAD
35
132
HIGUITA GARCIA Sergio Andres
451
BOH
27
131
COSNEFROY Benoît
452
DAT
29
130
ADRIA OLIVERAS Roger
453
BOH
26
129
KWIATKOWSKI Michal
454
IGD
34
128
GIRMAY HAILU Biniam
456
IWA
24
127
ENGELHARDT Felix
456
JAY
24
126
PARET PEINTRE Aurélien
458
DAT
28
125
ZWIEHOFF Ben
459
BOH
30
124
BJERG Mikkel
469
UAD
26
123
CORT NIELSEN Magnus
470
UXM
31
122
HAIG Jack
472
TBV
31
121
HAYTER Ethan
476
IGD
26
120
KAMP Alexander
476
TUD
31
119
GEE Derek
477
IPT
27
118
RODRIGUEZ MARTIN Cristian
492
ARK
29
117
MOSCHETTI Matteo
494
Q36
28
116
CARAPAZ MONTENEGRO Richard Antonio
496
EFE
31
115
LAFAY Victor
501
DAT
28
114
JAKOBSEN Fabio
502
DFP
28
113
VALTER Attila
503
TVL
26
112
VAUQUELIN Kévin
519
ARK
23
111
POELS Wout
523
TBV
37
110
VERNON Ethan
529
IPT
24
109
TARLING Joshua
530
IGD
20
108
MARTINEZ Lenny
530
GFC
21
107
MILAN Jonathan
530
LTK
24
106
VAN DEN BERG Marijn
535
EFE
25
105
ZIMMERMANN Georg
538
IWA
27
104
TEUNISSEN Mike
541
IWA
32
103
EWAN Caleb
542
JAY
30
102
DE KLEIJN Arvid
552
TUD
30
101
DE BUYST Jasper
559
LTD
31
100
FORMOLO Davide
560
MOV
32
99
MOLANO BENAVIDES Juan Sebastian
562
UAD
30
98
ASGREEN Kasper
565
SOQ
29
97
SHEFFIELD Magnus
573
IGD
22
96
MULUBRHAN Henok
573
AST
25
95
UIJTDEBROEKS Cian
574
TVL
21
94
TRENTIN Matteo
583
TUD
35
93
VINE Jay
586
UAD
29
92
STRONG Corbin
586
IPT
24
91
ZANA Filippo
587
JAY
25
90
PENHOËT Paul
591
GFC
23
89
VELASCO Simone
592
AST
29
88
CAVAGNA Rémi
603
MOV
29
87
LAZKANO LOPEZ Oier
615
MOV
25
86
ALAPHILIPPE Julian
618
SOQ
32
85
KÄMNA Lennard
619
BOH
28
84
WELLENS Tim
623
UAD
33
83
GROSSSCHARTNER Felix
625
UAD
31
82
MATTHEWS Michael
633
JAY
34
81
VAN GILS Maxim
636
LTD
25
80
WELSFORD Sam
636
BOH
28
79
MENTEN Milan
639
LTD
28
78
SCHMID Mauro
646
JAY
25
77
ROTA Lorenzo
648
IWA
29
76
VAN POPPEL Danny
650
BOH
31
75
STUYVEN Jasper
657
LTK
32
74
MEEUS Jordi
659
BOH
26
73
LAMPAERT Yves
665
SOQ
33
72
SKUJINS Toms
668
LTK
33
71
COQUARD Bryan
675
COF
32
70
HERRADA LOPEZ Jesus
692
COF
34
69
GEOGHEGAN HART Tao
696
LTK
29
68
KRON Andreas Lorentz
705
LTD
26
67
ULISSI Diego
719
UAD
35
66
KRISTOFF Alexander
726
UXM
37
65
KRAGH ANDERSEN Søren
727
ADC
30
64
MAS NICOLAU Enric
736
MOV
29
63
JOHANNESSEN Tobias Halland
737
UXM
25
62
DEMARE Arnaud
743
ARK
33
61
TILLER Rasmus Fossum
745
UXM
28
60
RUBIO REYES Einer Augusto
754
MOV
26
59
WAERENSKJOLD Søren
756
UXM
24
58
CARUSO Damiano
762
TBV
37
57
BAGIOLI Andrea
765
LTK
25
56
IZAGIRRE INSAUSTI Ion
767
COF
35
55
BUITRAGO SANCHEZ Santiago
770
TBV
25
54
LUTSENKO Alexey
770
AST
32
53
BARDET Romain
773
DFP
34
52
GREGOIRE Romain
784
GFC
21
51
THIJSSEN Gerben
786
IWA
26
50
GROENEWEGEN Dylan
787
JAY
31
49
SIVAKOV Pavel
796
UAD
27
48
WOODS Michael
796
IPT
38
47
HINDLEY Jai
807
BOH
28
46
RODRIGUEZ CANO Carlos
810
IGD
23
45
THOMAS Geraint
810
IGD
38
44
O'CONNOR Ben
811
DAT
29
43
ARANBURU DEBA Alexander
834
MOV
29
42
GAUDU David
849
GFC
28
41
GROVES Kaden
859
ADC
26
40
MERLIER Tim
872
SOQ
32
39
ZINGLE Axel
880
COF
26
38
PIDCOCK Thomas
891
IGD
25
37
MCNULTY Brandon
895
UAD
26
36
VLASOV Aleksandr
908
BOH
28
35
VERMEERSCH Florian
922
LTD
25
34
MARTIN Guillaume
932
COF
31
33
VAN WILDER Ilan
933
SOQ
24
32
JORGENSON Matteo
936
TVL
25
31
GALL Felix
967
DAT
26
30
COSTA Rui Alberto Faria
985
EFE
38
29
BENOOT Tiesj
992
TVL
30
28
KÜNG Stefan
995
GFC
31
27
CICCONE Giulio
1014
LTK
30
26
AYUSO PESQUERA Juan
1023
UAD
22
25
POWLESS Neilson
1060
EFE
28
24
PINOT Thibaut
1066
???
34
23
MADOUAS Valentin
1068
GFC
28
22
HEALY Ben
1088
EFE
24
21
BILBAO LOPEZ DE ARMENTIA Pello
1155
TBV
34
20
LANDA MEANA Mikel
1165
SOQ
35
19
KUSS Sepp
1263
TVL
30
18
LAPORTE Christophe
1271
TVL
32
17
MOHORIC Matej
1340
TBV
30
16
YATES Simon
1382
JAY
32
15
ALMEIDA Joao Pedro Gonçalves
1405
UAD
26
14
KOOIJ Olav
1412
TVL
23
13
GANNA Filippo
1418
IGD
28
12
DE LIE Arnaud
1715
LTD
22
11
SKJELMOSE JENSEN Mattias
1723
LTK
24
10
VAN DER POEL Mathieu
1803
ADC
29
9
PEDERSEN Mads
1872
LTK
29
8
HIRSCHI Marc
1883
UAD
26
7
YATES Adam
1951
UAD
32
6
PHILIPSEN Jasper
1971
ADC
26
5
VAN AERT Wout
1981
TVL
30
4
ROGLIC Primoz
2744
BOH
35
3
EVENEPOEL Remco
2933
SOQ
24
2
VINGEGAARD RASMUSSEN Jonas
3171
TVL
28
1
POGACAR Tadej
3602
UAD
26
page
<<
<
| 6 |
© 2003 - 2023 Wielerprono.be -
disclaimer
/
contact
-
June, 8th 2024 | 09:47:17